štvrtok 10. apríla 2014

Porovnanie po cca roku

Opäť príspevok po dlhšej dobe. Od minulého štvrtka školím, školenie je až do zajtra a to som vždy mimo, kašlem na kamarátov a už vôbec nestíham písať blog. Ale dnes som konečne tu. :)

Pekne poporiadku. Začnem asi minulo týždňovou návštevou u výživovej poradkyne. Nechala som sa cca po roku odmerať na váhe tanita.

Porovnanie výsledkov:
apríl 2014 (marec 2013)

Váha: 65,2kg (59,1kg)
BMI: 22 (20)
Fat: 23,4% (24,9%)
Váha svalov: 47,4kg (42,1kg)
Estimated bone mass (kalcium a minerály v kostiach): 2,5 (2,3)
Viscerálny tuk: 1 (1)
Bazálny metabolizmus 1496kcal/Total Energy Exp: (2215kcal/day (uviedla som aktivitu cca 5x týždenne po 45-60min))
Metabolický vek: 18 (18)
Voda v tele: 56,9% (55,5%)

No... Na váhu mám viac, mysela som, že som pribrala a je to tak, ale príjemné je, že podľa váhy to sú svaly. o.O A v podstate mám tuku menej, než pred rokom. :) Takže celkom spokojnosť. V každom prípade budem chcieť ešte tuk trošku stlačiť dole.


Vo štvrtok som si pred polmaratónom zašla k Alenke na fyzioterapiu a zatejpovanie kolien. Pobolievali ma ešte z kolobežky. Večer sme si potom s Míšou zašli na korčule a dali si príjemných 12km. Ľavé koleno som trošku cítila, ale neriešila som. V piatok mal byť "oddychový". V sobotu som mala bežať polku a v nedeľu sme s Míšou plánovali beachvolejbalový turnaj pre začiatočníkov. Takže energiu som si chcela šetriť. Jediný plán bol ísť pomôcť kamarátom upratať do nového bytu. Kamarátka za pár dní rodí a samej by sa jej upratovalo zle. :) No a večer počas upratovania som si všimla, že ľavé koleno je väčšie než druhé a bolelo aj pri chôdzi. :/ Pred spaním som zjedla dva ibalginy, nohy som si podložila vankúšom a verila, že ráno bude všetko O.K. Bohužiaľ nebolo a nechcela som si nohy odrovnať na dlhšie. Okolo deviatej som sa rozhodla to vzdať. Na poslednú chvíľu si moje číslo vzala Peťa a odbehla polku v mojom mene za krásnych 2:07:11. Díky Peti, že aspoň číslo neprepadlo. :)
Došmajdala som teda aspoň na štart, predať Peti číslo a pozdraviť ostatných a popriať im veľa šťastia. :) Schovala som si aj pár slzičiek, ale však to nebol posledný polmaratón. Fandila som potom s Tomášom pri Karlovom moste a potom si ma Míša vyzdvihol a fandili sme ešte pri Národnom divadle.
Večer nás čakala spoločná večera po behu, takže sme doma ešte oddychovali, ja som piekla mrkvovú tortu na nedeľnú oslavu no a pri blbnutí okolo mi Míša nejako pohol nohou a v kolene mi zapraskalo. Videla som to najhoršie, pár minút som sa bála pohnúť a keď som sa odvážila, zistila som, že noha ma nebolí. Fuck! Na jednu stranu radosť, na druhú som bola naštvatá. Stať sa to o deň skôr, pobežím. :/ No nič..

Večera parádna, argentínska reštika na Melantrichovej a tečka večera v bare Maxim hneď vedľa. Teda gin s tonicom za 135,- nebol najlacnejší, ale tancovali tam fakt pekné namakané dievčatá. :) Ešte v nálade som doma o tretej nadránom dozdobovala tortu tvarohom. A podarila sa. :D

V nedeľu ešte čiastočne nahnevaná, som si vyrazila zabehať na Vyšehrad, koleno O.K., zvládla som 5km. A okamžite som si pripravila tréningový plán na polmaratón v Ústí. Bohužiaľ totiž nepobežím ani Karlovy Vary, pretože nebudem ten deň v ČR.

Pondelok sa rovnal prvému behu podľa tréningu. V utorok som si kúpila nové korčule po dlhom uvažovaní a hľadaní som sa rozhodla vymeniť svoje 15 rokov staré rollerblade s 72mm kolieskami za nový model s 84mm. Takže namiesto 5km behu sme vyrazili na korčule, ja radšej s bandážou kolena. Dobre sme urobili. Korčule totiž vydávali divný zvuk z ložísk, takže hneď v stredu som ich zaniesla na reklamáciu. :/ Hm.. Vraj si na toto ešte nikto nesťažoval. A pritom sme v obchode skúšali aj ďalšie a robili to všetky... Ja som zvyknutá na tichú jazdu a fakt ma to otravovalo... Uvidíme aká odpoveď príde, a neutiahnutými kolieskami to nebolo, to sme overili.
Včera som podľa plánu nemala žiadny beh a po mňam mňam hamburgeri v najlepšej hamburgrárni v Prahe - Nevinný bar Gecko sme vyrazili s kamarátmi na Laser Game. Hrala som to poprvýkrát v živote a je to luxusná záležitosť. Nabehala som sa a azapotila sa poriadne. :) Určite si to zopakujeme.

Zelená - beh, šedá - korčule

No a dnes ma čakal intervalový beh, ble. :) Ale zvládla som ho na 1-. V pondelok mám zase rehabku s kolienkom, ale vyzerá to už O.K. Verím, že tejpami to zase zrovnáme.
A teraz, brú noc. :)

2 komentáre:

  1. moc pěkné pokroky, držím palečky at to vydrží :) intervalový běh je masakrální :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tiež som dlho nevedela čo s váhou. Športovala som, dobre som jedla, ale nakoniec som zistila, že mi tam chýba ešte efektívna regenerácia. Veľa mi pomohla kombinovaná sauna, ktorá na zhadzovaní váhy funguje fakticky veľmi efektívne. Ostatne saunovanie je celkovo zdraviu veľmi prospešné, takže ho odporúčam fakt všetkým. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Každý váš komentár ma poteší. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...