utorok 28. januára 2014

FitStar - aplikácia pre iPad/iPhone na cičenie

Priateľ si do iPadu už dávnejšie stiahol aplikáciu FitStar. Mám skúsenosť s podobnou aplikáciou od Nike, ale nikdy som podľa nej necvičila, pretože ma nebavilo, že si musím pred každým cvičením pustiť video s ukážkou a potom cvičiť iba z pamäti. U FitStar sa mi na prvý pohľad zapáčilo, že počas celého cvičenia s vami cvičí aj iPad. V každom prípade aplikácia dlho ležala len tak, až dovčera.


Vôbec sa mi nechcelo ísť behať do tej zimy a mokra a Míša si ten deň zrovna cvičenie vyskúšal poprvý krát tiež, tak mi podsunul iPad, aby som si šla zacvičiť doma aj ja. :) Vytvorila som si teda svoj účet a vyplnila údaje o sebe, aké dlhé programy mi vyhovujú, čo od cvičenia očakávam atp. Základná verzia programu s krátkymi cvičeniami, voľnými zostavami a fittestom je zdarma. Pokiaľ som však chcela cvičiť podľa mnou zadaných kritérií, musela som si zaplatiť "členstvo". Stojí 5 EUR, čo mi neprišlo tak moc a rovno som si prvý mesiac na skúšku zaplatila. Nevýhoda je, že pokiaľ používate iPad dvaja a každý si vytvoríte svoj účet, členstvo si musí zaplatiť každý zvlášť. Môžete cvičiť obaja na jednom účte, ale pokiaľ ste nadšenci ako my a radi si kontrolujete a sledujete svoje štatistiky, nie je to úplne ono a navyše by ste nemohli cvičiť podľa zvoleného programu, pretože cvičenia sú poskladané v poradí vám na mieru.


Pustila som sa teda do samotného cvičenia, najskôr som si urobila fittest. Po každom cviku sa vás program spýtal, či ste splnili dobu cvičenia/počet opakovaní a či to bolo pre vás jednoduché, primerané alebo tažké. Zatiaľ to nemám otestované, ale predpokladám, že podľa týchto kritérií vám potom bude ďalšie cvičenia upravovať aby mali pre vás primeranú záťaž - časom určite ešte napíšem.

Fittest bol len na 6 minút, tak som si ešte zacvičila ďalšie video, ktoré mi ponúklo - bolo asi na 14 minút. Super je, že ani k jednému z programov nepotrebujete žiadne náradie. No a po odcvičení mi aj toto prišlo málo, tak som si pustila ešte video za tým, na asi 17min a odcvičila si aj to. Prvé bolo skôr na ruky a druhé skôr na nohy, takže som si precvičila obe partie. Po cvičení som bola príjemne spotená, spálila som asi 200kcal.

Až potom som zistila, že som cvičila programy zdrama a neboli teda vôbec zlé. Dnes mám svalovicu - je vidieť, že k behu sa to cvičenie fakt hodí, že vám dá zabrať úplne inak. :)

Nabudúce si už zacvičím program, ktorý mi podľa mojich preferencií aplikácia vybrala. Najbližšie cvičenie má 34min, zvolila som totiž, že mi vyhovujú programy od 30 do 60 min a že chcem chudnúť a určite vám zase podám report.

Občas sa mi nechce behať a toto je veľmi príjemná varianta cvičenia doma ak vás nebaví cvičiť stále to isté dokola podľa DVD.

3 komentáre:

  1. Dobre, skúsime, znie to zaujímavo.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. To vyzerá skvele, vďaka za tip. Trochu len škoda, že teraz to asi nebudem môcť na svojom telefóne vyskúšať. Pred pár dňami mi práve pri behaní vypadol z vrecka a rozbilo sa dotykové sklo. Do opravovne to nosiť nebudem. Premýšľal som ale nad tým, že si sklo objednám a skúsim si ho vymeniť sám.

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Tak to asi vyskúšam. :) Súhlasím s tým, že nie všetky tie fitness aplikácie sú dobré. Mňa teraz ale veľmi prekvapila tá od Xiaomi. Pred časom som si totiž kúpila Xiaomi Mi Band 6 a tá aplikácia, ktorá k tomu je ich naozaj vychytaná. Náramok teda používam hlavne na behanie a práve vďaka tej aplikácii má človek úplne perfektný prehľad o tom, kde bežal rýchlejšie, kde pomalšie atď. Človek sa potom vďaka tomu môže snažiť zlepšovať.

    OdpovedaťOdstrániť

Každý váš komentár ma poteší. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...