utorok 23. septembra 2014

Behanie v prírode je fajn...

...a občas sa hodí. V prírode totiž nie je núdza o kríčky a kadejaké zákutia, väčšinou nájdete aj nejaký ten list a tak...

V pondelok mi nejako nebolo dobre, asi som niečo blbé zjedla, možno ten matjes a tak som si urobila voľno. Nedarí sa mi dobre v noci spať a aj únava urobila svoje.

Dnes už to bolo lepšie, v práci som si dala smectu a celé popoludnie som bola OK. Kávu som radšej vynechala, ale inak dobré. Celý deň som s tým večerným behom počítala. :) No a po návrate domov mi začal ten čert na rameni našepkávať, vykašli sa na to... Ideš večer ešte s Míšou swingovať, nechoď behať. Všetci to poznáme. Rozhodnutá neísť som sa šla prezliecť do domáceho, ale nedalo mi to a namiesto domáceho som vytiahla športové. A šla som.

Podľa endomonda som si mala dať cca 8km beh a v priebehu si urobiť 5x600 metrových úsekov rýchlym tempom s medzi pauzou 1 minúta pomalšieho behu. Málokedy si tie tréningy zabehnem podľa plánu. Dnes som si povedala, prečo nie a naťukala si to do Garminov.

Vybehla som obvyklú trasu smer náplavka. Zahriatie bolo až po železničný most, hodinky pípli na prvý úsek, zrýchlila som v pohode. Normálne si v tomto mieste hovorím, uff, ešte raz toľko než sa možem otočiť a bežať späť (neznášam keď nebežím okruh, ale tam a späť). Ale pri striedaní pomalého a rýchleho behu som sa ani nenazdala a bola na Dvorcoch a mohla som sa otočiť.

Po otočke ešte posledných 600 metrov a za žltými lázňami som mohla spomaliť. Utieklo to strašne rýchlo a ani trošku som sa nenudila. Lenže tesne pred vyšehradským tunelom začalo volanie prírody. Pár krát sa mi to už stalo, ale vždy som to nejako vydžala domov. Tentokrát som začala mať obavy. :D


Bohužiaľ žiadne kríčky okolo, ani tie blbé papierové vreckovky som nemala a ani peniaze. Uvidela som prvé WC-ka, zamknuté. Našťastie druhé, novootvorené boli otvorené. Nabehla som tam a pani hajzelbába uvidela môj zúfaly pohľad, prijala fakt, že som bez peňazí a pustila ma na záchod. Bože, to bola úľava. Už som sa videla s fliačikom na elasťákoch. :D Pani moc ďakujem a nabudúce 10kč vrátim! :)

Zbytok behu už po tomto zážitku bola nuda. :))) Dobehla som domov akurát aby som stihla sprchu a mohli sme vyraziť tancovať do Gridu. :) Naša druhá lekcia swingu...

Odkaz na tréning - http://app.endomondo.com/workouts/413236205/4788029

5 komentárov:

 1. Ahoj Míšo, tyhle střevní potíže mám teď nějakou dobu. Skoro při každém běhu (viz Ústí...) Včera jsem si říkala, jestli to není tím, že teď je ovoce hodně vyzrálé a jím ho víc. Také jím asi víc zeleniny než v zimě a na jaře.
  Já naštěstí běhám po lese ;-), takže je kam zajít. Často zapomínám i papírové kapesníky, takže mám vyzkoušeny i produkty lesa (listy, mech... není to úplně ono ;.-))
  Měj se prima, ať to běhá. A děkuji za přidání odkazu na můj blog ;-) Zuzka Součková

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Díky Zuzi, a nemáš za čo ďakovať. Mala si tam byť už dávno, len mi to nejak neseplo skôr. :-*

   Odstrániť
 2. To je dobrý :D myslím, že tohle se stane jednou za čas každýmu běžci a je to noční můra!!! Bohudík za tu hodnou hajzlbábu :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani nevieš ako moc som bola vďačná! :D Hovorila som si, kam si zmizla? Blog nefungoval, FB nič. Ale už vidím článok. Idem si ho prečítať.

   Odstrániť
 3. Ja behanie v prírode úplne zbožňujem. Práve preto som hrozne rada, že už je vonku konečne pekne teplo a dá sa celkom pohodlne ísť si zabehať niekam do prírody bez toho, aby človek musel na sebe mať niekoľko vrstiev oblečenia. Chodím teraz behať pravidelne a dokonca som si na behanie teraz kúpila aj Xiaomi Mi Band 6. Je to fakt super pomocník, pretože vďaka nemu viem presne koľko som ubehla a môžem sa to snažiť prekonávať. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Každý váš komentár ma poteší. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...