utorok 28. januára 2014

FitStar - aplikácia pre iPad/iPhone na cičenie

Priateľ si do iPadu už dávnejšie stiahol aplikáciu FitStar. Mám skúsenosť s podobnou aplikáciou od Nike, ale nikdy som podľa nej necvičila, pretože ma nebavilo, že si musím pred každým cvičením pustiť video s ukážkou a potom cvičiť iba z pamäti. U FitStar sa mi na prvý pohľad zapáčilo, že počas celého cvičenia s vami cvičí aj iPad. V každom prípade aplikácia dlho ležala len tak, až dovčera.


Vôbec sa mi nechcelo ísť behať do tej zimy a mokra a Míša si ten deň zrovna cvičenie vyskúšal poprvý krát tiež, tak mi podsunul iPad, aby som si šla zacvičiť doma aj ja. :) Vytvorila som si teda svoj účet a vyplnila údaje o sebe, aké dlhé programy mi vyhovujú, čo od cvičenia očakávam atp. Základná verzia programu s krátkymi cvičeniami, voľnými zostavami a fittestom je zdarma. Pokiaľ som však chcela cvičiť podľa mnou zadaných kritérií, musela som si zaplatiť "členstvo". Stojí 5 EUR, čo mi neprišlo tak moc a rovno som si prvý mesiac na skúšku zaplatila. Nevýhoda je, že pokiaľ používate iPad dvaja a každý si vytvoríte svoj účet, členstvo si musí zaplatiť každý zvlášť. Môžete cvičiť obaja na jednom účte, ale pokiaľ ste nadšenci ako my a radi si kontrolujete a sledujete svoje štatistiky, nie je to úplne ono a navyše by ste nemohli cvičiť podľa zvoleného programu, pretože cvičenia sú poskladané v poradí vám na mieru.


Pustila som sa teda do samotného cvičenia, najskôr som si urobila fittest. Po každom cviku sa vás program spýtal, či ste splnili dobu cvičenia/počet opakovaní a či to bolo pre vás jednoduché, primerané alebo tažké. Zatiaľ to nemám otestované, ale predpokladám, že podľa týchto kritérií vám potom bude ďalšie cvičenia upravovať aby mali pre vás primeranú záťaž - časom určite ešte napíšem.

Fittest bol len na 6 minút, tak som si ešte zacvičila ďalšie video, ktoré mi ponúklo - bolo asi na 14 minút. Super je, že ani k jednému z programov nepotrebujete žiadne náradie. No a po odcvičení mi aj toto prišlo málo, tak som si pustila ešte video za tým, na asi 17min a odcvičila si aj to. Prvé bolo skôr na ruky a druhé skôr na nohy, takže som si precvičila obe partie. Po cvičení som bola príjemne spotená, spálila som asi 200kcal.

Až potom som zistila, že som cvičila programy zdrama a neboli teda vôbec zlé. Dnes mám svalovicu - je vidieť, že k behu sa to cvičenie fakt hodí, že vám dá zabrať úplne inak. :)

Nabudúce si už zacvičím program, ktorý mi podľa mojich preferencií aplikácia vybrala. Najbližšie cvičenie má 34min, zvolila som totiž, že mi vyhovujú programy od 30 do 60 min a že chcem chudnúť a určite vám zase podám report.

Občas sa mi nechce behať a toto je veľmi príjemná varianta cvičenia doma ak vás nebaví cvičiť stále to isté dokola podľa DVD.

1 komentár:

Každý váš komentár ma poteší. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...